سوراخ کاری لیزر

مپسا با استفاده از فرایند لیزر فیبری، سامانه سوراخ کاری لیزر فیبری در جهت رفع نیارهای صنایع توربینی و هوایی طراحی نموده و با همکاری شرکت های معتبر خارجی با توجه به نیاز صنعت تامین ان دستگاه را عهده دار شده است.

در سال‌های گذشته فرآیند سوراخ‌کاری لیزری به عنوان یکی از روش‌های موثر برای سوراخ‌کاری ریز قطعات با دقت بالا، زمان کم و نسبت طول به قطر بالا در صنایع گوناگون به ویژه صنعت هوافضا مورد استفاده قرار گرفته است. درواقع امروزه روش استاندارد براي ايجاد سوراخ‌هاي خنككننده در اجزاي هوافضا، فرآيند سوراخ کاری لیزرست. سوراخ کاری لیزر يكي از مهم‌ترين روش‌هاي فرآوري ليزري مواد با موارد بالايي از كاربردها است. 

مبانی علمی سوراخ کاری لیزر:

سوراخ‌کاری با لیزر یکی از فرایندهای ایجاد سوراخ است که به سوراخ‌های ایجادشده سوراخ کوبه‌ای گفته می‌شود.  با اعمال فشارهای پی‌درپی انرژی لیزر به‌صورت متمرکز قطعه مورد نظر سوراخ میشود. قطر این سوراخ‌ها می‌تواند به اندازه‌ ۵۰ میکرومتر و در صورت نیاز به‌سوراخ‌های بزرگ‌تر، لیزر به‌دور محیط سوراخ کوبه‌ای منتقل می‌شود تا قطر مورد نظر ایجاد شود. این روش ترپینگ(Trepanning) نامیده می‌شود.

laserdriilschem edited - سوراخ کاری لیزر
شماتیک فرایند سوراخ کاری لیزر
aerospace 300x243 - سوراخ کاری لیزر
قطعه سوراخ کاری شده در صنایع هوایی

برخی حوزه های کاربرد سوراخکاری لیزر در صنایع توربینی و هوایی :

  • سیستم‌های خنک‌کننده‌ی روغن در بلوک‌های موتور
  • سوراخ‌های خنک‌کننده‌ی موتور توربین هوا
  • اجزای همجوشی لیزر
  • صفحات چاپی میکروبردها
  • صنایع موتورهای توربینی
  •  پیشرانه هواپیما

خدمات مپسا در خصوص فرایند سوراخ کاری لیزر:

  • مطالعات، بررسی و اثبات فناوری 
  • طراحی سیستم سامانه   
  • طراحی و ساخت نرم افزار مربوطه به صورت انحصاری       
  • ساخت و نصب و راه اندازی

 

دلایل انتخاپ مپسا ؟؟

تیم تحقیق و توسعه قویکیفیت بالا محصولگارانتی و خدمات پس از فروش

  پشتیبانی فنی قوی و تخصص بالای گروه دانش بنیان مپسا پاسخگوی تمامی نیاز های مشتری بوده است. ارایه خدمت و دانش روز به مشتریان همواره در دستور کار مپساست.


قطعات استفاده شده در ساخت دستگاه سوراخ کاری لیزر فیبری با درجه کیفی عالی از معتبرترین شرکت های خارجی وارد گردیده و همواره کیفیت اولویت اول مجموعه مپسا بوده است.

دستگاه سوراخ کاری لیزر مپسا دارای ۱ سال گرانتی بدون قید و شرط و ۱۰ سال خدمات پس از فروش است. بدین ترتیب هزینه تعمیرات برای مشتری وجود ندارد و دوره بازگشت سرمایه مشتری بسیار سریع است.

widget item 939 - سوراخ کاری لیزر
widget item 947 - سوراخ کاری لیزر
widget item 236 - سوراخ کاری لیزر
widget item 234 - سوراخ کاری لیزر
قطعه سوراخ کاری شده صنایع هوایی

گروه مپسا با همکاری شرکت های تراز اول ایران کنسرسیوم ساخت و تولید در زمینه لیزر و ساخت تجهیزات پیشرفته تشکیل داده است تا با تکیه بر دانش متخصصان توانمند داخلی در راستای خودکفایی و بومی سازی تکنولوژی با هدف رشد اقتصاد دانش بنیان گام های اساسی بردارد.