شرکت ماده پژوهان سپهر ایرانیان ( مَپسا)

head2left - شرکت ماده پژوهان سپهر ایرانیان ( مَپسا)
گروه دانش بنیان ماده پژوهان سپهر ایرانیان ( مَپسا ) از سال ۹۳ با نام آکادمی مرجع فولاد و متالورژی ایران (آی اس ام) شروع به فعالیت نمود. در سال ۹۸ با هدف رشد اقتصاد دانش بنیان و تشکیل شبکه نخبگان اقتصاد دانش بنیان به منظور ایجاد سهم موثر در تولید ناخالص ملی و تجاری سازی طرح های دانش بنیان با ساماندهی وهمکاری با دانشکده مهندسی متالورژی و مواد دانشگاه تهران ، دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه سیستان و بلوچستان شرکت ماده پژوهان سپهر ایرانیان ( مَپسا ) با حضور اعضای هیئت علمی و نخبگان صنایع دفاعی و متالورژی و بازرگانی تشکیل گردید.

کارگروه های تخصصی مَپسا در زمینه معدن و استخراج فلزات، متالورژی و مواد پیشرفته و مهندسی ساخت و تولید با حضور اساتید دانشگاه، فعالان صنعت و نخبگان متالورژی و مکانیک با بررسی نیاز های روز کشور و بومی سازی تکنولوژی های روز دنیا، در راستای رشد اقتصاد دانش بنیان، پروژه های متعددی را (حتی برای اولین بار در جهان) با موفقیت به پایان رسانیده است. مجموعه آی اس ام با استعانت از درگاه خداوند متعال و یاری امام عصر (عج) موفقیت های چشمگیری در زمینه فناوری و تولید مواد نو به همراه داشته است  که علاوه بر فعالیت های دانش بنیان، محصولات و تولیدات علمی این مجموعه توسط تیم تخصصی بازرگانی در نشست ها و نمایشگاه های بین المللی به کشورهایاروپایی، آسیایی و حوزهCIS  ارائه میگردد.

برخی از پروژه های انجام شده به شرح ذیل می باشد ( از ارائه پروژه ها صرف نظر گردیده است):

و استخراج - شرکت ماده پژوهان سپهر ایرانیان ( مَپسا)
.png - شرکت ماده پژوهان سپهر ایرانیان ( مَپسا)

و تولید - شرکت ماده پژوهان سپهر ایرانیان ( مَپسا)
.png - شرکت ماده پژوهان سپهر ایرانیان ( مَپسا)

از اهداف آکادمی مرجع فولاد و متالورژی ایران (آی اس ام )، ایجاد شبکه نخبگان اقتصاد دانش بنیان است. در این راستا با همکاری گسترده مجموعه آکادمی مرجع فولاد و متالورژی ایران با اعضای هیئت علمی و دانشجویان نخبه دانشگاه های برتر و صنعتی کشور از جمله دانشگاه تهران ، صنعتی شریف ، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان و … در کنار همکاری صنعتی با پژوهشکده ها و موسسات تحقیقاتی از جمله پژوهکشده مواد و انرژی، پژوهشگاه نیرو، پژوهشکده هوا خورشید، پژوهشکده لیزر ایران ، موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی، شرکت صنایع هواپیما سازی ایران و شبکه جامع آزمایشگاهی کشور به عنوان مراجع تایید و استاندارد ( بنیاد علوم کاربردی رازی ، شبکه آزمایشگاهی نانو) در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان، خودکفایی و بومی سازی تکنولوژی و سربلندی کشور و ملت عزیز ایران گام های اساسی برداشته است.