• کد خبر: 4613
  • گروه خبری : دریچه خبر
  • تاریخ انتشار : 26 مارس 2019 12:03

واردات فولاد باید متوقف شود

دبیرکل انجمن فولاد هند گفت: واردات فولاد چه مستقیم از طریق ایران و چه با وساطت امارات باید متوقف شود چون این تجارت در تضاد با تحریم‌های آمریکا است و منجر به اقدامات تلافی جویانه آمریکا علیه هند می شود» .

fkhetlrl6z8lpfxb 1 - واردات فولاد باید متوقف شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»،  انجمن فولاد هند که  برترین سازندگان داخلی را در بر میگیرد، دهلی نو را مجبور کرده  اقدامی فوری برای ممنوعیت واردات از ایران پس از افزایش ۵ برابری آن انجام دهد . 

انجمن فولاد هند اعلام کرد واردات پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه تهران افزایش یافته که ممکن است عواقب جدی در پی داشته باشد . 
به علاوه، افزایش واردات از ایران از طریق امارات با قیمت های بالا به نگرانی شرکت‌های فولاد هند افزوده است . 

دبیرکل انجمن فولاد هند گفت:« واردات فولاد چه مستقیم از طریق ایران و چه با وساطت امارات باید متوقف شود چون این تجارت در تضاد با تحریم‌های آمریکا است و منجر به اقدامات تلافی جویانه آمریکا علیه هند می شود» . 
طی ۸ سال گذشته ایران به طور یکنواخت تولیدش را بالا برده ، در حالی که تقاضای داخلی در این دهمین تولیدکننده بزرگ جهانی، کاهش یافته است .ظرفیت مازاد تولید ایران به ۱۲٫۲ میلیون تن یا ۳۶ درصد افزایش یافته و مصرف سرانه ۱۴ درصد کاهش یافته است. ایران ۳۰ درصد فولاد خود را به آ سه آن ( اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا ) صادر می‌کند که تهدیدی برای تغییر مسیر هند است . 

در حالی که واردات از ایران به هند ۶۶ درصد در ۱۸_۲۰۱۷ افزایش یافته، واردات در ۱۹_۲۰۱۸ تا دسامبر ۲۰۱۸ صفر بوده است . 
طبق گزارشات، واردات از طریق امارات با تغییر کشور مبدا صورت گرفته است. انجمن فولاد هند اعلام کرد :« هشدار می‌دهیم که صادرات از امارات که یک کشور وارد کننده صرف است، ناگهان ۳۹۰ درصد افزایش یافته است که شامل ۶۵ هزار تن محصولات فولاد تخت می‌شود . 
در حالیکه امارات به طور متعارف وارد کننده صرف فولاد است. به این ترتیب ارتباط این محموله ها با فولاد ایران مشخص میشود ». 
ده شرکت برتر فولاد ایران که ۶۴ درصد سهم تولید را دارند، متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران هستند که تحت تحریم آمریکا است .

«منبع»

  • اشتراک این خبر در :

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید