اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان توسط ایمیدرو به بخش معدن

به گزارش مرجع فولاد ایران ، رئیس هیات عامل ایمیدرو از اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان سود شرکت‌های بزرگ به توسعه بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد.

mining 1600 industry - اختصاص 16 هزار میلیارد تومان توسط ایمیدرو به بخش معدن

خداداد غریب پور با بیان اختصاص سود شرکت های بزرگ به بخش معدن گفت: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور، ایمیدرو و بنگاه‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی از محل افزایش سرمایه این شرکت ها، می‌توانند ظرفیت توسعه این بخش را فراهم کنند.

بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان سود شرکت‌ها در سال جاری جهت ارایه در قالب طرح‌های توسعه‌ای صرف توسعه بخش معدن و صنایع معدنی خواهد شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در ۶ ماه نخست سال جاری مبلغی بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی جذب گردیده است و تا پایان سال مبلغ حدود ۴ میلیارد دلار در قالب ۳۳ طرح افتتاح خواهد گردید.

وی ادامه داد: طرح‌های قابل افتتاح امسال در بخش فولاد، مس، آلومینیوم، سرب و روی، الکترود گرافیتی و زیرساختی است.

غریب پور با اشاره به برنامه ایمیدرو برای توسعه اکتشافات معدنی کشور با مشارکت جمعی بخش‌های دولتی و خصوصی، اظهارکرد: ایمیدرو درصدد است با همکاری سازمان‌های ذیربط شامل سازمان فضایی ایران، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، سازمان انرژی اتمی، دانشگاه‌ها و نیز کنسرسیوم شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی، گام‌های جدید در حوزه اکتشاف بردارد.

وی ادامه داد: وظیفه کنسرسیوم مذکور، اکتشاف معادن است و با در اختیار گرفتن منابع شرکت‌های بزرگ، ظرفیت اکتشاف کشور را بالا می‌برد. میزان سرمایه این کنسرسیوم نیز با توجه به دریافت پهنه‌های جدید، افزایش می‌یابد.

 

  • اشتراک این خبر در :

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید