افزایش ۵ برابری ذخیره بوکسیت شرکت آلومینای ایران

به گزارش مرجع فولاد ایران ، ذخیره بوکسیت این شرکت در طول ۴ سال گذشته  بیش از ۵ برابر شده است و ظرفیت تولید آلومینا این مجموعه نیز  با اجرای فاز ۲ ، دو برابر خواهد شد.

alumina iran jajarm افزایش 5 برابری ذخیره بوکسیت شرکت آلومینای ایران
تورج زارع مدیرعامل آلومینای جاجرم

تورج زارع در همایش چشم انداز صنایع غیر آهنی ایران و فناوری های وابسته، بیان کرد: ذخیره بوکسیت آلومینای جاجرم از ۷ میلیون تن به ۳۸ میلیون تن افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل آلومینای ایران گفت: در زمینه تولید آلومینا به روش سینترینگ، این مجموعه وارد همکاری با یک شرکت معتبر خارجی شده است. در خصوص مسائل محیط زیستی نیز افزود: معدن تاش بوکسیت شاهرود بدون مستندات لازم و تنها با ادعای مسائل زیست محیطی ۶ ماه است تعطیل گردیده و این مساله بر تامین محصول با کیفیت توسط آلومینای جاجرم تاثیر داشته است.

 وی با اشاره به اینکه اجرای فاز ۲  شرکت آلومینای ایران در حال انجام است. از افزایش ۵۰۰ هزار تنی تولیدات با اجرای فاز ۲ خبر داد.

در خصوص بازار آلومینیوم نیز به این مورد اشاره داشت کهق در گذشته با توجه به شرایط کشور ، سیاست های بازار آلومینیوم تنظیم شده که با توجه به پایداری موجود می بایست این سیاست ها تغییر کند تا صنعت آلومینیوم ایران دچار مشکل نگردد.

  • اشتراک این خبر در :

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید