تامین واکسن اسپوتنیک با همکاری ماده پژوهان سپهر

گروه ماده پژوهان سپهر ایرانیان در خصوص واردات واکسن اسپوتنیک با توجه به روابط علمی و کاری با شرکت های بین المللی Next Farma، هلدینگ هما و همکاری وزارت بهداشت روسیه زمینه واردات ۱۰میلیون دوز واکسن اسپوتنیک روس را فراهم ساخته است.

اسپوتنیک - تامین واکسن اسپوتنیک با همکاری ماده پژوهان سپهر

محمد مودی مدیر مپسا صنعت در خصوص تامین واکسن اسپوتنیک گفت : با توجه به شرایط بحرانی کشور و سو مدیریت دولت دوازدهم در خصوص تامین واکسن مورد نیاز کشور و فرصت سوزی، امروز شاهد این هستیم که به فاصله هر چند دقیقه یک هم وطن عزیز در اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت میکند.

 

مدیر گروه دانش بنیان ماده پژوهان سپهر ایرانیان در نامه ای خطاب به رییس جمهور منتخب حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی از ایشان درخواست نمود در خصوص واردات فوری ۱۰میلیون دوز واکسن دستورات مقتضی صادر فرمایند.

سید ابراهیم رئیسی 701x1024 - تامین واکسن اسپوتنیک با همکاری ماده پژوهان سپهر

مودی گفت : با همکاری و رایزنی شرکت هما هلدینگ، بانک خاورمیانه و معاونت بهداشت روسیه کلیه مراحل و اقدامات تامین واکسن کرونا اسپوتنیک روس، صورت گرفته است و ۱۰ میلیون دوز واکسن مذکور پیش خرید گردیده و در کمتر از ۱۰ روز به وزارت بهداشت ایران تحویل میگردد.

مدیر مپسا خاطرنشان کرد با هماهنگی و مذاکرات انجام شده و پیگیری پروفسور محمود مشیری مدیرعامل شرکت داروسازی Next Farmaکانادا به (عنوان یکی از اعضای تیم تحقیق و توسعه سازمان بهداشت جهانی در زمینه واکسن کرونا) و آقای وطنی مدیر هلدینگ هما کانادا و رایزنی با کریل دیمیتریو معاونت بهداشت روسیه امکان واردات واکسن اسپوتینیک به میزان حدود ۱۰۰ میلیون دوز در آینده نیز فراهم گردید.

محمد مودی یکی از مشکلات خرید واکسن را تجمیع منابع ارزی در خارج از کشور دانست که در این خصوص با همکاری دکتر عقیلی مدیر بانک خاورمیانه امکان انتقال پول در این و تحویل واکسن اسپوتنیک به صورت FOB در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) فراهم گردید است.قیمت خرید هر دوز واکسن ۱۰ دلار می باشد که این عدد کمتر از قیمت واکسن خریداری شده در دولت دوازدهم می باشد و چندین میلیون دلار ذخیره ارزی به همراه خواهد داشت. هیچ یک از شرکت های دست اندار کار در تامین واکسن حتی یک سِنت سود مالی نخواهند برد و با توجه به تعهد ملی تنها مساله در نظر گرفته شده سلامتی مردم است.

امید است با حمایت و هماهنگی مسئولین مربوطه مجوز واردات و اقدامات لازم صورت گیرد.

  • اشتراک این خبر در :

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید