تولید ۲۱ میلیون تن آهن اسفنجی در واحدهای احیای مستقیم مهندسی فن‌آور معادن و فلزات

به گزارش مرجع فولاد ایران از شرکت مهندسی فن‌آور معادن و فلزات ، تولید ۲۱ میلیون تن آهن اسفنجی در ۱۸ واحد احیا مستقیم توسط این شرکت صورت خواهد گرفت.

مدیر بخش فرایند شرکت مهندسی فن‌آور معادن و فلزات ( MMTE ) گفت: در واحدهای احیا مستقیم شرکت MMTE 21میلیون تن آهن اسفنجی تولید خواهد شد.

در دومین روز برگزاری رویداد سه روزه گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های صنعت فولاد در صندوق نوآوری و شکوفایی؛ توانمندی‌ها و نیازهای فناورانه شرکت مهندسی فن‌آور معادن و فلزات در رونق ساخت داخل ارایه شد.
توانمندی‌های شرکت مهندسی MMTE در این بخش ارایه گردید و نیاز های این شرکت در بخشهای کمپروسور، انرژی و سازی به منظور بومی سازی معرفی گردید.

میلاد محمدزاده مدیر بخش فرایند شرکت MMTE افزود: این شرکت با مشارکت سرمایه‌گذاری اولیه شرکت MME در سال ۱۳۸۱ با هدف انتقال تکنولوژی روز و توسعه بومی آن در فرآوری فلزات و صنایع معدنی داخل کشور، افزایش بهره‌وری و صدور خدمات فنی و تجهیزات تاسیس گردید.
زمینه فعالیت شرکت شامل طراحی، تامین کالا و تجهیزات و اجرای پروژه ها و همچنین بازسازی، بهبود، مشاوره و مدیریت پروژه‌ها در صنایع معدنی و فولاد کشور به ویژه در واحدهای گندله سازی، احیاء مستقیم، فولادسازی به روش قوس الکتریکی و خطوط نورد مقاطع و ورق و سیستم‌های جانبی آن‌ها مانند تاسیسات الکتریکی، تاسیسات آب و واحدهای حمل مواد است.
محمدزاده با اشاره به اینکه این شرکت بر پایه تجارب و دست آوردهای غنی حاصل از تلاش کارشناسان خود با حضور فعال در فرآیندهای طراحی و اجرای پروژه های بزرگ صنعتی رشد و توسعه یافته است، افزود: از جمله فعالیت‌هایی که این شرکت انجام داده احداث ۱۲ واحد احیای مستقیم است که تا کنون ظرفیت تولید ۱۳.۱ میلیون تن آهن اسفنجی را در سال در کشور به دنبال داشته است.
وی ادامه داد: البته با توجه به اینکه واحد پاسارگاد همین روزها به بهره‌برداری می‌رسد، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن به تولید آهن اسفنجی در کشور اضافه خواهد شد. همچنین ۶ واحد احیای مستقیم در دست احداث است که مجموعه ظرفیت آن‌ها ۸.۸۹ میلیون تن در سال است که در مجموع می‌توان گفت این شرکت قادر به تولید ۲۱ میلیون تن آهن اسفنجی در کشور با پروژه‌هایی که احداث کرده، است.

  • اشتراک این خبر در :

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید