• کد خبر: 7950
  • گروه خبری : اسلایدر
  • تاریخ انتشار : 20 سپتامبر 2019 9:55

رونق تولید در گروه ملی صنعتی فولاد ایران

گزارش مرجع فولاد از بازگشت روزهای خوب رونق تولید به گروه ملی صنعتی فولاد ایران ، کارخانه بسیار بزرگی که از صنعت فولاد ایران و جهان عقب افتاده بود به دوران خوش باز خواهد گشت؟

foolad iran2 - رونق تولید در گروه ملی صنعتی فولاد ایران

گروه ملی صنعتی فولاد ایران یکی از اولین تولیدکنندگان فولاد در ایران به حساب می آید که به گفته ، معاونت فنی و بهره برداری این مجموعه تولید میلگرد این شرکت به سال ۱۳۴۲ باز می گردد.

پیمان مسلمی با بیان اینکه هدف مجموعه بازگشت به دوران اوج است  گفت پرسنل شرکت اکثرا بومی و جوان هستند که تولید ۵ هزار تن مفتول کلاف جهت صادرات در برنامه تولیدی این شرکت قرار دارد. در حال حاضر این مجموعه محصول کلاف ۶/۵ را برای کشور عراق تولید می کند. روزانه ۲۰۰۰ تن مذاب در کارخانه فولادسازی جهت این خط تولید کلاف تامین می گردد.

کارخانه کوثر و لوله سازی اهواز از زیرمجموعه و کارخانجات گروه ملی است که مقاطع فولادی مختلف این شرکت را پوشش می دهند. ظرفیت تولید کوثر و لوله سازی اهواز به ترتیب ۵۵۰ هزار تن و ۹۰ هزار تن در سال است. مشکل اصلی این شرکت تامین مواد اولیه است.

کارخانجات نورد میلگرد که بعد از دوسال تعطیلی ، ۵ ماه است که شروع به کار نموده است ، ظرفیت تولید ۵۰۰۰ تن در ماه را داراست. میلگرد سایز ۳۲ ، ۴۰ ، ۷۰ و ۹۰ که بزرگترین سایزهای میلگرد هستند و در زمینه سد سازی و اتوبان کاربرد دراند در ایران تنها در گروه ملی صنعتی فولاد ایران تولید می گردند.

ماجرای تعطیلی و اعتصاب کارکنان گروه ملی 

بر اساس اطلاعات روابط عمومی بهره برداری از این شرکت در سال ۱۳۴۲  به عنوان نخستین کارخانه نورد فولاد کشور در اهواز صورت گرفت که به عنوان اولین تولید کننده آهن و میلگرد در ایران بود.

در سال ۸۸ در راستای خصوصی سازی این مجموعه به گروه معروف امیر منصور آریا واگذار شد که به صورت بی نظیر فعالیت خود را ادامه داد تا جایی که با کمبود جایگاه مواجه گردید. با کشف اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی و ارتباط آن با دو بانک کشور این مجموعه در سال ۹۳ به بانک ملی واگذر شد که نتوانست از از پس آن بر بیاید و سال ۹۵ با گسترش اعتراضات کارگری این کارخانه تعطیل شد.

رونق تولید مجدد در گروه ملی 

یکی از کارکنان گروه ملی صنعتی فولاد ایران در ارتباط با مرجع فولاد گفت: خدا را سپاس که بعد از ٢ سال وقفه در تولید شرکت به همت کارکنان، یاری مسئولان و مدیران ارشد توانستیم شرکت را رونق دهیم و کارکنان به کار خود بازگردند و به زندگی امیدوار باشند. خوشحالیم که دوباره توانستیم نان را سر سفره خانواده خود ببریم و در رونق صنعت کشور سهیم باشیم.
مسلم طهماسبی رییس بهره‌برداری خط ۳، گفت: در این خط که ما مشغول به کار هستیم، میلگرد از اندازه ٢٢ تا ٣٢ تولید می‌شود. البته سایز ۴۰ نیز برای اولین بار تولید شده است و قرار است ٢ هزار تُن به کشور پاکستان صادر شود. ضمن اینکه قصد داریم تا در آینده میلگرد در اندازه ۴۵ و ۵۰ را تولید کنیم که برای اولین بار در کشور ساخته می‌گردد. عمده محصول این مجموعه به پاکستان صادر می گردد.
امید است با حمایت مسئولین در شرایط کنونی و تحریم های ظالمانه رونق تولید در این مجموعه که به عنوان برند فولاد ایران در خاورمیانه به شمار می آید شاهد پیشرفت آن باشیم.

  • اشتراک این خبر در :

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید