دکتر سرقینی به عنوان وزیر صمت به مجلس معرفی می شود

یک منبع آگاه در نهاد ریاست جمهوری گفت: دکتر سرقینی به زودی برای تصدی پست وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

sargheyni2 - دکتر سرقینی به عنوان وزیر صمت به مجلس معرفی می شود

این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، افزود: دکتر سرقینی که در پی عدم رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به حسین مدرس خیابانی، از ۲۵ مرداد تا کنون به‌عنوان دومین سرپرست وزارت صمت منصوب شده است، یکشنبه هفته جاری با رئیس جمهور دیدار کرده و ساعتی پیش نیز موضوع معرفی وی به‌عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت نهایی و درحال طی تشریفات اداری است.

این منبع آگاه اضافه کرد: سرقینی پس از تعطیلات دو هفته‌ای قوه مقننه، برای کسب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود و نمایندگان نیز یک هفته فرصت خواهند داشت به بررسی سوابق و برنامه‌های پیشنهادی وی بپردازند.

جعفر سرقینی متولد سال ۱۳۳۷ در شهرستان اهر استان آذربایجان شرقی و دارای دکترای کانه آرایی از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا است.

او از چهره های خوشنام، باتجربه و متخصص وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از ابتدای دولت تدبیر و امید تا بهمن ۱۳۹۸ به‌عنوان معاون امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه فعالیت می‌کرد، اما به دلیل اختلاف نظرهای گسترده با رضا رحمانی وزیر معزول صمت و از تیم مشاوران او کنار گذاشته شد.

معاون امور معدنی وزارت صنایع و معادن، مدیرعامل شرکت کل معادن ایران، سرپرست شرکت آسکوتک، مدیرعامل شرکت آلومینوم ایران (ایرالکو)، مدیرکل معادن و فلزات استان آذربایجان شرقی و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت معادن و فلزات از جمله سوابق اوست.

سرقینی همچنین در دانشگاه‌های تهران و سهند به‌عنوان استادیار تدریس کرده و دارای تألیفاتی در حوزه معدن است. عضو مؤسس انجمن مهندسی معدن و عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن ایران نیز از دیگر سوابق حرفه‌ای او به‌شمار می‌آید.

  • اشتراک این خبر در :

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید