• کد خبر: 8196
  • گروه خبری : دنیای اقتصاد
  • تاریخ انتشار : 23 ژانویه 2021 2:20

پیش بینی احتمال شروع روند حمایتی بورس

احتمال شروع روند حمایتی بورس در دو گروه بزرگ و کوچک با توجه به رویدادهای خارجی و داخلی و روند گزارش های ۹ ماهه شرکت ها در سه ماه پایانی در هفته مهم پیش رو پیش بینی می شود.

booours copy 1 - پیش بینی احتمال شروع روند حمایتی بورس

گزارش آکادمی اقتصادی ISM  در خصوص احتمال شروع روند حمایتی بورس در هفته پیش رو، بازار در هفته گذشته در عکس العمل به افتن دلار با کاهش محسوس قیمت ها همراه بود و در پایان هفته با حمایت از بازار بویژه در نمادهای بزرگ مواجه شد.

در بازارهای جهانی ، موج دوم کرونا در اقتصادهای بزرگ علیرغم آغاز واکسیناسیون ، فشار را بر بازارها افزایش داده و از طرفی آغاز به کار دولت جدید دموکرات آمریکا ، تقویت شاخص دلار و فشار مصاعف بر کامودیتی ها را به همراه داشته که به نظر می رسد در کوتاه مدت بازارهای کالایی همچنان نوسانی باشند و آمارهای مربوط به گسترش گونه جدید ویروس کرونا می تواند همچنان بر بازارهای تاثیرگذار باشد.

در بازار ارز اما ، افت قیمت ها با صحبت های تصمیم گیرندگان توامان شد و لمس محدوده های حمایتی در دلار ، تقویت موضع خریداران را در پایان هفته به دنبال داشت . علیرغم تایید و تکذیب های مربوط به گشایش های سیاسی، بازار ارز نگاه مثبتی به روند پیش رو داشته و از این به بعد اخبار مربوط به وضعیت برجام را با جدیت بیشتری دنبال خواهد کرد که شروع روند حمایتی بورس را بسیار محتمل می سازد.

بنابراین به نظر می رسد در کوتاه مدت نرخ های کنونی با کاهش نوسان و تعادل بیشتری همراه باشند .

اما بازار سرمایه احتمالا در آغاز هفته شاهد روند حمایتی بورس خواهیم بود. چرا که گزارش های ۹ ماهه در گروه های بزرگ ، جو مثبتی را به بازار داده و در سطوح فعلی متغیرها ، می توان انتظار تکرار این گزارش ها در ۳ ماه پایان سال را نیز داشت. با این وجود در حال حاضر بازی با نرخ بهره ، حساسیت ویژه ای خواهد داشت و رفتار تصمیم گیرندگان در این باره می تواند تفاوتی جدی ایجاد کند.

در گروه های کوچک که در چند هفته گذشته افت جدی را تجربه نکرده اند احتمال روند نوسانی با گرایش اصلاحی وجود خواهد داشت .

به صورت کلی هم بازار سرمایه با ترس از افت ادامه دار نرخ ارز و ورود بازارها به رکود با توجه به تقویم سیاسی پیش رو در حال پیش خور کردن و البته بیش واکنش به تعدیل در انتظارات تورمی بوده و در این مقطع نیازمند پشتیبانی و تغذیه اطلاعاتی است. در این میان وضعیت بازارهای جهانی در ر وند بازار سهام بیش از پیش تاثیرگذار خواهد بود.

  • اشتراک این خبر در :

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید