• کد خبر: 8010
  • گروه خبری : اسلایدر
  • تاریخ انتشار : 25 اکتبر 2019 1:00

تولید ۱۸۰ هزار تن شمش آلومینیوم توسط ایرالکو

به گزارش مرجع متالورژی ایران ، شرکت آلومینیوم ایران ( ایرالکو)برنامه رسیدن به تولید۱۸۰ هزار تن شمش آلومینیوم خالص و شمش آلیاژی در پایان سال جاری را دنبال می کند.

ahmad majidi - تولید 180 هزار تن شمش آلومینیوم توسط ایرالکو

احمد مجیدی مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران گفت: شرکت آلومینیوم ایران در حال حاضر با حداکثر ظرفیت خود درحال تولید شمش آلومینیوم است که با راه‌اندازی ۷۲ دیگ بازسازی شده  ۱۲ هزار ۵۰۰ تن بر میزان تولید شمش ایرالکو افزوده می شود.

تولیدکنندگان شمش آلومینیوم تنه سه شرکت هستند که عبارتند از: شرکت‌های آلومینیوم ایران (ایرالکو)، المهدی و آلومینای ایران هستند. مواد اولیه تولید شمش در این کارخانه ها از خارج از کشور تامین می گردد.
شمش آلومینیوم تولیدی در ایران، نیاز صنایع پایین‌دستی را تامین می‌کند و بخشی از شمش تولیدی صادر می گردد. میزان تولید شمش در این سه واحد تا پایان سال بیش از ۲۵۰ هزار تن خواهد بود.

وی در مورد حمایت دولت از صنعت آلومینیوم، بیان کرد: دولت حداکثر تلاش خود را در جهت حل مشکلات صنعت آلومینیوم به کار گرفته است و حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران خاطرنشان کرد: تامین مواد اولیه از سایر کشورها به دلیل تحریم‌ها، موجب شده که مواد اولیه با قیمت بالاتری در مقایسه با شرایط عادی، خریداری و حمل شود.

  • اشتراک این خبر در :

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید